Lounais-Häme

Seudun valkolakkien saajat julki — Juhlan aika on myöhemmin

Kuva: AF
Kuva: AF

Poikkeuskevään poikkeuksellisten ylioppilaskirjoitusten tulokset ovat selvillä. Kirjoituksensa loppuun saattaneiden ja valkolakin saavien nimet on julkistettu. Kaikkiaan ylioppilaskirjoituksiin osallistui tänä keväänä noin 43 000. Seutukunnan lukioista ylioppilaslakin saavat:

Forssan yhteislyseo

Aaltonen Julius Patrick Tapani, Aaltonen Sanni Sisko Sofia, Ahinko Oona Karoliina, Ahlbom Ulrika Maria, Ahonen Kia Matilda (kaksoistutkinto), Ajanko Anni Emilia, Ajdari Kian Martin, Alhomäki Joose Aleksanteri, Anttila Veeti-Valtteri, Anttila Ville Valtteri, Arvo Karolina Petra Anastasia, Augustin Maisa Katriina, Brusin Pauliina Anna Elisa, Enberg Micaela Aurora, Haapala Eetu Lauri Juhani, Hakkarainen Henri Kristian, Halkosaari Helena Anna Sofia, Hanni Janette Rosa Emilia, Harju Amanda Mirjam Olivia, Heikkilä Aino Kristiina, Heikkilä Ella Aleksandra, Heikkilä Emma Sinikka, Holmberg Linda Elisa, Hulshof Johanna Hilma Henriikka, Häyrinen Oona Ella Marjatta, Hölttä Elisa Johanna Elisabeth, Isaksson Santtu Juhani, Jansson Eetu Santeri, Jantola Julietta Jade Augusta (kaksoistutkinto), Jokinen Elina Ella Helena, Julkunen Akseli Roope Vilhelmi, Jussila Jesse Jalmari, Kaija Nea Aada Kristiina, Kallio Valter Samuel, Kandolin Veera Helena, Kankare Roope Topias, Kankkunen Onni Juhani, Karhu Neea Elina, Kauppi Milla Kristiina, Kesälahti Patrick Benjamin, Ketola Saana Ilona, Kivistö Jussi Armas Aleksander, Kohonen Tommi Petteri, Koivu Jenna Julia, Koivukumpu Jan Kristian (kaksoistutkinto), Kontunen Mette Maaria, Korpela Emilia Lilja Amanda, Kujamäki Celia Amanda, Kukkonen Toni Tapani, Kuloaro Robin Onni-Mauno Benjamin, Kuusisto Mira Maarit, Laajalehto Juuso Elmeri, Laakso Katja Hanne Sofia, Laitinen Viivi Eveliina, Lepo Janna-Maria Eveliina, Lepola Kerttu Lotta, Leppä Lauri Oskari, Lilja Kimmo Armas, Lukkala Elsa Sofia, Luukkala Elle Ada Elisabet, Löyttymäki Viljo Kauko Kalevi, Makkonen Viivi Annika Emilia, Marjamäki Suvi Elina, Marttila Vili Eeli Topias, Mattila Joose August, Mattila Jussi Ensio Johannes, Mattila Madelein Matintytär, Metsämäki Emilia Adeliina, Miettunen Saara Mirjami, Mikkola Jalmari Niilo Olavi, Moberg Sofia Ada Emilia, Muuronen Jessica Vera Miranda, Myhrberg Tanja Jasmin, Mäenpää Sini Tuulia, Mäkelä Luukas Miika, Mäkelä Tuukka Tiitus Pietari, Mäkelä Venla Maija, Mäki Anni Johanna, Mäki Iida Maija Ulriikka, Mäkilä Vilma Hannele, Mäkinen Hanna Noora Sofia, Mäkinen Hilma Henrika, Mäki-Tulokas Maiju Marjatta, Nieminen Eetu Rikhard, Norbäck Noora Natalia, Nordman Henna Aleksandra, Norr Sami Kristian, Norri Laura Iida Johanna, Nouko Julia Elli-Noora, Näreoja Anna-Maria Annikki, Paavilainen Nea Lotta Maria, Pajunen Juuso Eero Alfred, Piilola Teemu Juhani, Puronummi Patricia Alexandra, Pöysti Maija Olga Vilhelmiina, Raatikainen Rasmus Eetu Juhani, Rajala Anna-Elina Josefiina, Rajaveräjä Anna-Emilia, Rauhala Luka Eemil Aleksanteri, Rokkanen Juho Aarne Oskari, Romppainen Essi Katriina, Rämö Janna-Riina Jasmiina, Saarinen Elli-Kaisa Elisabeth, Saarinen Laura Julia, Saarinen Liisa Martta Maria, Saarinen Roope Emil, Salko Jannika Jasmin Adele, Salmi Niilo Ilmari, Salo Jaakko Martti, Salo Jerry Antero, Salo Riia Katariina (kaksoistutkinto), Saloinen Pinja Maria, Selin Stella Helmi Helena, Selkälä Ensio Mikael, Seppänen Arttu Tapani, Seppänen Eevi Helmiina, Simola Noora Rosa Sofia, Sipponen Eevi Aino Helena, Skivalos Jannamaria, Suojoki Niko Juhani, Suominen Kerttu Katariina, Suontausta Sakari Sami Juhani, Syrjälä Kiia Agnes Mikaela, Syrjälä Neea Elli Karoliina, Syrjänen Sofia Saira Alexandra, Sääksi Jenny Inka Tuulikki, Tienhaara Neea Anna Elina, Tikka Patricia Kaarina, Tuominen Siiri Emilia, Tuomola Aku Matti Kristian, Turunen Essi Krista Helena, Tähtinen Aino Anni Ilona, Uusitalo Sonja Kaarina, Vaahtera Julia Katariina, Valtonen Milla Saimi Sofia (kaksoistutkinto), Vanhatalo Jennifer Maria Nakarin, Vaskela Samu Leo Jalmari, Vesander Osku Juho Antero, Viitanen Iida Etti Elviira, Virtanen Sarianna Nina Aleksandra, Ylitalo Antti Samuli Juhani, Äikäs Eemeli Otto Petteri

Forssan yhteislyseo, aikuisopetus

Hannikainen Janna Ilona, Humalainen Vilhelmiina Maria Hannele, Sulonen Minja Ilona Hannele

Someron lukio

Andersson Karoliina, Auranen Inka, Bytyqi Mentor, Hakala Miro, Hintsa Paavo, Jokiniemi Juho, Juote Hilppa, Kaurala Aada, Kaurala Nea, Kesäniemi Anni, Koski Jenni, Koskinen Elias, Laaksonen Nea, Lehtimäki Jere, Lehtimäki Manu, Lehtinen Anna, Lehtonen Valtteri, Lilja Jyri, Luukkola Olli, Mattila Ria, Mikkola Kristian, Moisander Alisa, Morander Viljami, Mäenpää Justus, Mäntymaa Jooel, Nieminen Ronja, Niilo Carolina, Nummila Eveliina, Närhi Juho, Pelto-Lampola Emma, Pitkänen Niina, Puotsaari Jussi, Päivärinta Salla, Sirro Valtteri, Tamsi Carolina, Trofimovs Aleksejs, Vaittinen Sofia, Varheenmaa Kasper, Varjo Linda, Vasama Venla, Verho Väinö, Virta Arsi, Virtanen Amanda, Virtanen Pauliina, Vuorinen Nea, Älli Elina

Väinö Linnan lukio Urjala

Mikko Hirvonen, Miili Inomaa, Jenna Juntunen, Jenna Kajander, Linda Karonen, Sofié Leikkilä, Elisa Liehu, Elli Maunuksela, Teemu Mäkinen, Matti Nieminen, Teemu Numminen, Onni Syrjälä, Kaarlo Tiili, Lauri Vanhakylä ja Joni Väistö

Kosken lukio

Alikärri Mikko, Flemming Minttu, Hakamäki Helmiina, Heikkinen Viija, Järvelä Jetro, Kanasuo Esa, Kankaanpää Sara, Kankaanpää Susanna, Kaukonen Pekka, Kauraala Aarne, Kujanpää Jemina, Kuokkanen Sampo, Kuosa Kiia, Laakso Matias, Laurolinna Ida, Markkanen Aarto, Moisander Jenni, Muje Anton, Mäkelä Johannes, Mäkitalo Kim, Nevala Heidi, Noki Emma, Nurmi Josefina, Ojala Anna, Raitala Heta, Saari Elmiina, Salminen Erno, Salminen Sara, Salo Lauri, Santakangas Anniina, Savonen Jenni, Seitz Miro, Simola Suvi, Simonen Roosa-Maria, Strandén Teresia, Säteri Meri, Tamminen Simo, Uusitupa Suvi, Witka Anniina

Novidan lukio, Loimaa

Aavila Tii, Aulasuo Elmeri, Backman Henni (kaksoistutkinto), Brander Milla, Erelä Viljami, Forss Pauliina, Haltia Elias, Hannula Emil, Hautojärvi Jade, Heikkilä Auku, Heilala Aava, Heino Emmi, Helin Eero, Hinkkanen Aleksi, Hollo Eveliina, Huhtamo Johanna, Hägg Arttu, Häyhä Selma, Jalonen Antti, Karvinen Tuomas, Kieksi Osmo, Kinnunen Wäinö, Koho Iida, Koivisto Juho, Koivunen Valtteri, Kulmala Roope, Kössi Maija, Lahti Katariina, Lahti Mira, Laine Elviira, Laine Emilia, Laine Teemu (kaksoistutkinto), Lehtinen Markus, Lehtonen Joni, Leimu Sanni, Martti Niina, Matarmaa Aada, Mattila Miro (kaksoistutkinto), Mattila Pihla, Miinalainen Bertta, Mäkelä Roope, Mäkilä Joona.,Möhkölä Jasper, Niemelä Iida, Nissilä Aleksi, Nohteri Anni, Nurminen Tommi, Pietilä Jesse, Pietilä Juho, Pitkäranta Pinja, Pukka Brigita, Repo Saku, Rikula Henna, Saarinen Virpi, Salminen Mette, Salonen Eveliina, Schwartz Joni, Sillanpää Maisa, Suominen Touko, Syrjälä Sofia, Tanni Sylvia, Toivonen Einari, Tuki Ville, Tuomola Veera, Uusitalo Ilari, Vainio Eveliina, Varho Fanni, Vienonen Erika (kaksoistutkinto), Vihriälä Linnea, Virtanen Janika, Vuorinen Peter, Väliharju Anna.

Lisäksi kymmenellä muulla kokelaalla on mahdollisuus valmistua ylioppilaaksi, mikäli he saavat opintonsa valmiiksi lukuvuoden päättymiseen mennessä.

Uusimmat

Näkoislehti

5.6.2020

Fingerpori

comic