Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Mielipide | ”Pervoilusta” tai ”sekoilusta” puhumisella ei ole mitään tekemistä suomalaisen tai forssalaisen peruskoulun kanssa

Tiistain 11.2. yleisönosastossa perussuomalaiset kommentoivat puolueensa vaaliohjelmaa osoittaen samalla moitteen tämän lehden taannoiselle pääkirjoitukselle. Kirjoituksessa esitetyt ajatukset koulun turvallisuuden tärkeydestä ja kouluruokailun maittavuudesta ovat oikeaan osuvia. Koulu, missä lapsi ei tunne oloaan turvalliseksi, ei täytä perustehtäväänsä ja kouluruoka on valitettavan monelle lapselle päivän ainut lämmin ateria eli sen maistuvuus on tärkeä asia.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.