Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Puolustusvoimain lippujuhlan päivää vietetään tänään – Katso lista tasavallan presidentin myöntämistä reservin upseerien ylennyksistä

Tasavallan presidentti on ylentänyt Puolustusvoimain lippujuhlan päivänä 4. kesäkuuta 2021 yhteensä 794 reservin upseeria ja erikoisupseeria.

Everstiluutnantiksi kaksi, majuriksi 37, komentajakapteeniksi viisi, kapteeniksi 98, kapteeniluutnantiksi kahdeksan, insinöörikapteeniksi yksi, yliluutnantiksi 226, merivoimien yliluutnantiksi 18, lääkintäyliluutnantiksi kaksi, teknikkoyliluutnantiksi yksi, luutnantiksi 357 ja merivoimien luutnantiksi 39 henkilöä.

Katso Youplayn video:

Everstiluutnantiksi:

Savolainen Jari Matti Tapani, Raasepori

Soini Jukka Rikhard, Rovaniemi

Majuriksi:

Flinck Karl Joakim Alexander, Helsinki

Haukioja Antti Mikael, Hämeenlinna

Heinonen Teijo Kalevi, Eura

Hiltunen Arttu Olavi, Tampere

Honkanen Marko Matias, Hyvinkää

Hussi Sami Esko Ilari, Espoo

Ikonen Immo Tapio Ilomantsi

Jäntti Matti Aleksi, Tampere

Järvenpää Arto Tapio, Nokia

Järvinen Jussi Hannu Matias, Nokia

Kalliojärvi Arto Ahti, Jyväskylä

Kankkunen Olli-Pekka Juhani, Kotka

Kauppinen Jari Kalevi, Jyväskylä

Keskinen Keijo Tapio, Lappajärvi

Kettunen Pertti Antero, Kontiolahti

Korpi Petri Juhani, Kangasala

Koskela Antti Samuli, Pori

Koskinen Matti Eino-Pekka, Helsinki

Kuusisaari Mika Juhani, Turku

Käkelä Matti Heikki Ilmari, Ulvila

Lammi Arto Juhani, Soini

Luttinen Markku Eelis, Lempäälä

Metsänen Jarmo Mikael, Hamina

Nyström Jouni Kalervo, Jyväskylä

Peltoniemi Kauno Pekka, Kontiolahti

Pihkala Ari Petteri, Tuusula

Porevirta Jukka Pekka, Jyväskylä

Rytkönen Juha Antero, Kontiolahti

Saatsi Asko Olavi, Nurmes

Seppänen Jouko Antero, Savonlinna

Sihvonen Petri Tuomas, Virrat

Suorsa Pekka Ilmari, Vantaa

Taalikka Markku Allan, Mynämäki

Toivonen Tom Antero, Somero

Tynkkynen Veli-Pekka, Tampere

Utriainen Markku Juha Aapeli, Rautalampi

Ylivakeri Mikko Sakari, Turku

Lue lisää: Ylennykset kenraalikunnassa ja puolustushallinnossa puolustusvoimain lippujuhlan päivänä

Komentajakapteeniksi:

Alanko Johan Anders, Lohja

Kairtamo Jaakko Kalervo, Tampere

Lehtimäki Markku Kalevi, Vaasa

Tengström Turkka Kalevi, Taivassalo

Åberg Juha Harry Kalevi, Parainen

Kapteeniksi:

Aaltonen Kaj Pekka Henrik, Kuopio

Ahokangas Petri Kalevi, Kokkola

Ahola Jussi Heikki, Espoo

Alaluusua Arto Juhani, Mänttä-Vilppula

Blom Antti Niklas, Kouvola

Fagerholm Karl Mikael, Nurmijärvi

Fäldt Henri Markus, Lohja

Hallikainen Tommi Mikael, Rovaniemi

Haltia Timo Juhani, Hämeenlinna

Hannula Jukka Sakari, Kirkkonummi

Harju Jyrki Tapio, Salla

Hintsala Marko Petri, Ylivieska

Hyvärinen Antti Tapani, Kuopio

Häkkinen Mika Juhani, Mikkeli

Hänninen Sami Juhana, Varkaus

Häyrinen Ari Pekka, Kajaani

Jussila Sami Kristian, Nokia

Juvonen Sampo Juhani, Helsinki

Kallio Henkka Kristian, Ylöjärvi

Karhu Teemu Ville Tapani, Imatra

Kemppainen Alpo Yrjö, Tuusula

Keromaa Arto Olavi Ilmari, Outokumpu

Kirjavainen Jukka Ilari, Vantaa

Kohtanen Antti Antero, Säkylä

Kojo Marko Tapio, Lahti

Koponen Mika Ilmari, Hausjärvi

Korhonen Arto Petri Juhani, Kontiolahti

Kovanen Janne Olavi, Espoo

Kovanen Samuli Lauri Juhana, Järvenpää

Kukkonen Hannu Mikael, Lohja

Kuokkanen Jari Tapani, Kuopio

Kurki Keijo Antti Kristian, Kontiolahti

Kylmälä Mikko Juhani, Kangasala

Lahtinen Petri Kaarlo, Jämsä

Laine Jukka-Petteri, Hämeenlinna

Lamminmäki Risto Juhani, Alavus

Lipponen Timo Juhani, Joensuu

Liukkonen Teemu Henrikki, Jyväskylä

Luostarinen Topi Antti Einari, Järvenpää

Martikainen Seppo Tapani, Lahti

Miettinen Timo Perttu, Nokia

Mikkonen Olli Sakari, Kirkkonummi

Mustonen Tomi Tapani, Laitila

Mäntyvaara Ari Konrad, Tampere

Niemi Tauno Martti, Heinola

Nieminen Jari Mikael, Tampere

Nieminen Pasi Tapio, Helsinki

Nieminen Toni Petteri, Pyhtää

Norrgård Lars Peter, Vaasa

Nurminen Jouni Sakari, Kaarina

Nykänen Marko Antero, Orivesi

Näykki Jussi Ville Aleksanteri, Kempele

Ojala Kari Petteri, Tampere

Ojala Pasi Sakari, Kirkkonummi

Pirnes Petri Matti, Oulu

Raappana Pauli Iikka, Joensuu

Raikas Johannes Matti Samuel, Kotka

Renko Juho-Matti Jaakko, Ulkomaat

Riponiemi Jari Verner, Kangasala

Risikko Timo Jukka, Saarijärvi

Roimela Kimmo Tapio, Tampere

Rossi Mikko Matias, Lappeenranta

Räisänen Kari Seppo Olavi, Oulu

Saastamoinen Simo Pekka, Liperi

Sallinen Petri Antero, Pyhtää

Salo Ville Oiva Oskari, Janakkala

Sandqvist Harri Einar, Järvenpää

Saralehto Jukka Antero, Loppi

Satonen Mikko Olavi, Juupajoki

Sirén Markku Egin Tapani, Turku

Stråhle Jarkko Juhani, Hausjärvi

Suni Aki Tapani, Luumäki

Suni Juha Eerikki, Tampere

Talvitie Vilppu Sakari, Espoo

Tamminen Tommi Tapio, Pori

Taskila Aarno Oskari, Oulu

Tegelberg Heikki Olavi, Naantali

Tiihonen Tommi Veijo Kalervo, Jyväskylä

Tikka Matti Kalervo, Kouvola

Tikkanen Markku Jyri Ilmari, Vantaa

Toimela Niko Antero, Lahti

Tolmunen Petri Tapio, Pyhtää

Tolvanen Mikko Pekka, Espoo

Turtonen Antti Rami Risto, Tampere

Turunen Timo Oiva Alexander, Helsinki

Törmänen Jarkko Juhani August, Loviisa

Uotila Mikko Tapani, Tampere

Uotila Vesa Antero, Kauniainen

Vainioranta Mikko Niilo Tapani, Sipoo

Valli Ari Mika Rainer, Raisio

Vaulaste Ville Matti, Kouvola

Vedenkannas Esa Ilmari, Espoo

Venäläinen Aki Tauno Albin, Kuopio

Vepsäläinen Jukka Kalevi, Vantaa

Viittanen Wille Jorma Henrik, Lahti

Väisänen Juha Lasse Tapani, Jyväskylä

Väkeväinen Mika Matti Tapani, Lahti

Zaerens Klaus Peter, Helsinki

Kapteeniluutnantiksi:

Helle Saku Sakari, Paimio

Kokko Kurt Jussi, Hyvinkää

Lampi Kai Antti Tapio, Nurmijärvi

Lillhonga Petter Alexander, Kokkola

Paavilainen Juho Lauri, Rovaniemi

Rasela Sina Katarina, Porvoo

Sepponen Ari Juhani, Kirkkonummi

Welling Petri Juhani, Nokia

Insinöörikapteeniksi:

Hallenberg Toni Mikael, Tampere

Yliluutnantiksi

Aalto Mika Antti,, Pirkkala

Aalto Mika Matias, Vantaa

Ahola Hannu Matti Eerik, Lahti

Ahola Vesa Markus, Kemijärvi

Ahonen Rimma Kirsti Karoliina, Tampere

Ainasto Petri Lasse, Vantaa

Aittomäki Tuomas Otto Juhanpoika, Espoo

Aittoniemi Tapani Leonard, Helsinki

Alanen Jari-Eerik, Tampere

Alén Tomi Petteri, Helsinki

Antikainen Eero Juhana, Kuopio

Anttalainen Jere Veli Jalmari, Kuopio

Arajärvi Antti Juhani Matinpoika, Lahti

Aula Ilari Antti, Espoo

Autio Mikko Johannes, Helsinki

Björklund Herman-Filip, Vantaa

Elonen Jarkko Tapio, Espoo

Eloranta Tuomo Antti Olavi, Espoo

Forsström Tony Micael, Lappeenranta

Fält Tapio Mikael, Loviisa

Haapaniemi Jarno Henrik, Tampere

Hakala Ari Artturi Kalevi, Hämeenlinna

Hakala Dani Ilmari, Tampere

Hakkola Juha Antti Mikael, Pirkkala

Hakola Ari Pekka, Kruunupyy

Hakola Ville Yrjö Tapani, Vantaa

Hamari Joe Matias, Espoo

Hanhela Aki Aukusti, Kotka

Harju Hermanni Juhani, Orivesi

Hartikainen Asko Oskari, Espoo

Haveri Tatu Anssi Juhani, Nokia

Heikkilä Jukka Santeri, Turku

Heikkinen Mikko Juhani, Nokia

Heikkinen Taneli Timonpoika, Espoo

Heinänen Antti Olavi, Imatra

Hirvensalo Heikki Johannes, Helsinki

Hirvonen Iiro Aleksi, Kontiolahti

Hirvonen Janne Tapio, Kuopio

Hirvonen Jussi Tapani, Turku

Honkala Matti Kalevi, Rovaniemi

Honkamäki Aleksi Juhani, Hämeenlinna

Honkanen Ilpo Tuomas, Tuusula

Hossi Jussi Petteri, Tampere

Howe Henri Aleksi, Petäjävesi

Huhtala Mika Markus, Helsinki

Huovinen Harri Väinö, Sotkamo

Hämäläinen Olli-Pekka Johannes, Varkaus

Hänninen Harri Eemeli, Joensuu

Ihalainen Teemu Taneli, Ulkomaat

Ihanus Jaakko Matias, Keminmaa

Iivari Antti Johannes, Isokyrö

Iivonen Jussi Pekka, Mikkeli

Ikonen Antti Samuli, Järvenpää

Ikonen Pekka Sakari, Joensuu

Impiö Rauno Ilmari, Oulu

Isohanni Jukka Pekka, Kempele

Isopoussu Jukka Jousia, Kerava

Jalkanen Juho Markku, Mynämäki

Jokinen Antti Jorma Tapio, Espoo

Joki-Tokola Juho, Nokia

Juopperi Tero Tapani, Helsinki

Juusela Petri Kalevi, Helsinki

Jämsä Jarmo Juhani, Jyväskylä

Kangas Juha Pekka, Helsinki

Kankkunen Juha Antero, Taipalsaari

Kannisto Jussi Antero, Jyväskylä

Karinen Eero Antti Juhani, Tampere

Karinen Kimmo Tapio, Espoo

Kasurinen Jaana Hannele, Sodankylä

Kattelus Ville-Veikko Sakari, Nokia

Kauhanen Jari Olavi, Hollola

Kervinen Pasi Ismo Antero, Joensuu

Keskinen Samuel Kristian, Lohja

Keskinen Ville Petteri, Kangasala

Kettunen Seppo Tapani, Joensuu

Kinnaslampi Vesa Petteri, Vantaa

Koivisto Ilkka Kaarlo Antero, Kirkkonummi

Koivulahti Juha Pekka, Hämeenlinna

Koljonen Janne Tapio, Vaasa

Kontkanen Antti Ensio, Joensuu

Korhonen Juha Mikael, Espoo

Korva Lauri Markus, Rovaniemi

Koskinen Antti Ilmari, Vihti

Koskinen Lauri Tapio, Hämeenlinna

Kovanen Kai Olavi, Joensuu

Kovanen Sami Antero, Savonlinna

Kuivila Juho Jaakko Ilkka ,Tornio

Kuusivaara Tuomas Kristian, Valkeakoski

Kylä-Kaila Jyri Sakari, Naantali

Kytö Timo Juhani, Hollola

Kärki Esa Mikael, Kontiolahti

Kärkkäinen Otto Aleksi, Espoo

Laaksonen-Eränkö Paavo Kalervo, Sipoo

Laanniemi Mikko Markus Tapani, Tampere

Lahtinen Janne Petteri, Jyväskylä

Laisi Tapio Juhani, Porvoo

Lampinen Panu Mikael, Helsinki

Lappalainen Jari Matias, Kuopio

Laukka Matti Olavi, Kokkola

Laukka Tommi Tapio, Turku

Lehmus Pasi Tapani, Tampere

Lehti Arttu Jukka Valtteri, Orivesi

Lehtola Tomi Mikko Henrik, Inari

Leppänen Mikko Valtteri, Tampere

Leskelä Veli-Antti, Oulu

Lintala Kristian Antero, Turku

Lisko Jussi Tapio, Espoo

Lumme Janne Lauri, Lohja

Luojus Juha-Matti Nikolai, Tampere

Luukkanen Niklas Mikael, Helsinki

Luukkonen Mika Juhani, Kittilä

Löytty Juha-Matti Kalevi, Tampere

Malaska Mikko Tapio, Tampere

Manninen Osmo Kalevi, Kontiolahti

Marjala Juha Valtteri, Suomussalmi

Martikainen Jaakko Johannes, Espoo

Martikainen Tomi Petteri, Hämeenkyrö

Marttila Mika Juhani, Paimio

Marttila Mikko Seppo, Helsinki

Merihaara Mikko Jaakko, Oulu

Miettinen Lasse Mikael, Jyväskylä

Miettinen Petri Henrik, Espoo

Moisio Petri Kalervo, Tampere

Muinonen Jaakko Sakari, Helsinki

Mäki-Kulmala Tuomo Mikko Aleksi, Hämeenlinna

Mäkinen Niko Santeri, Helsinki

Mäkinen Tuomas Oskari, Tampere

Määttä Juha-Matti, Tampere

Niemi Antti Henry Matias, Oulu

Niittyviita Antti Tapio, Oulu

Nikkilä Kari Ilmari, Vantaa

Niskanen Saku Joonas, Kärkölä

Norberg Lauri Jouko Johannes, Helsinki

Nurmi Nestori Juhani, Tammela

Nurminen Janne Petteri, Kouvola

Nykänen Topi Valtteri, Nokia

Olkkonen Markku Tapio, Mikkeli

Oresmaa Mikael, Espoo

Paakkanen Mika Taisto, Oulu

Pajunen Jesse Ensio, Tampere

Pakkala Markus Antero, Tampere

Paulin Arto Juhani, Tampere

Pedersen Tore, Mikkeli

Pekkarinen Antti Olavi, Joensuu

Pekkola Reko Olavi, Myrskylä

Peltomaa Jukka Tapani, Oulu

Pienimäki Jarmo Reino Juhani, Ähtäri

Pikkanen Panu Antero, Helsinki

Pirhonen Joni Tapio, Hämeenlinna

Pirttilä Antti Elias, Järvenpää

Pitkänen Ari Matti, Helsinki

Pocknell Alexander Kristian, Kangasala

Pohjanen Erno-Eerikki Untamo, Sastamala

Poskiparta Juho Vilho Kalevi, Pori

Puttonen Jyrki Tapio, Oulu

Puttonen Mikko Seppo, Tampere

Puukko Arno Pietari, Porvoo

Pöyry Riku-Pekka, Ylöjärvi

Rahkola Tuomas Heikki, Oulu

Rajakallio Pasi Antero, Jämsä

Ravantti Tuomas Kalle Juhani, Rovaniemi

Reinvuo Tuomas Veli Anttoni, Kirkkonummi

Riihonen Pekka Taneli Matias, Tampere

Rinne Petja Antero, Vaasa

Ropponen Jani Tapio, Kurikka

Rosenberg Frans Elias, Turku

Rumpunen Teppo Kalevi, Raisio

Ruotsalainen Riku Antero, Helsinki

Rämö Mika Juhani, Nousiainen

Sadeharju Topi Konsta Santeri, Espoo

Sainio Jukka Tapani, Kajaani

Salmela Samuli Johannes, Espoo

Salmelin Nicolas Christian, Espoo

Salmenkorva Anu Susanna, Turku

Salmi Jouni Timo Hermanni, Pirkkala

Salonen Timo Olavi, Tampere

Sandvik Petri Matti Kristian, Tampere

Savolainen Sipi Samuli, Tampere

Siivo Jaakko Uolevi, Salo

Sikiö Janne Tuomas, Tampere

Sillanpää Marko Tapani, Vaasa

Sillanpää Rauli Aleksanteri, Mikkeli

Sinisalo Jussi Kalevi, Pirkkala

Siponen Antti Kalevi, Riihimäki

Soininen Riku-Petteri, Hyvinkää

Strandström Mikael Wilhelm, Sipoo

Ström Jesse Joakim, Espoo

Sunell Matti Juhani, Ylöjärvi

Sutinen Petri Tapio

Syrjänen Mikko Juhana, Helsinki

Taalikka Juha Tapani, Ylöjärvi

Taavila Erik Pekka Tapio, Kouvola

Takkinen Antti Tapani, Vantaa

Talvinen Sami Pekka Juhani, Hämeenlinna

Talvio Janne Tapani, Rauma

Tiainen Olli Jarkko Juhani, Helsinki

Tiili Juho Antti, Urjala

Toimela Tuomo Anssi Kalervo, Pirkkala

Toivakainen Juho Matti Elias, Kirkkonummi

Toivanen Manu Jussi, Helsinki

Toivola Towo Johannes, Järvenpää

Toje Ilkka Olavi, Helsinki

Tuiskuvaara Teemu Topias, Espoo

Tuomisalo Matias Seppo Samuli, Turku

Tupola Touko Päiviö, Espoo

Turunen Antti Olavi, Kemi

Ukkonen Jari-Pekka, Pirkkala

Uzbjakov Timur, Turku

Vainio Kai Antero, Pori

Valanne Tuomas Jyrki, Turku

Walkeajärvi Jyri Juhana, Rovaniemi

Vallittu Karo Tapio, Helsinki

Valve Kaj Henrik, Tampere

Vierimaa Kari Matti, Liminka

Viitanen Hannu Matias, Oulu

Viljanen Jarkko Veikko, Vesilahti

Virtanen Jouni Mikko Kaleva, Vaasa

Voutilainen Väinö Juhani, Helsinki

Vuori Jukka Olavi, Espoo

Vähä-Sipilä Antti Oskari, Helsinki

Väätämöinen Heikki Mikael, Mikkeli

Ylenius Henri Antero, Lahti

Yletyinen Esa Markus, Espoo

Yli-Kankahila Juha Matias, Kouvola

Ylineva Ville Vihtori, Merikarvia

Yrttiaho Tuomas Vesa Henrikki, Vantaa

Yliluutnantiksi (ME):

Haapanen Jussi Tapio Tuomas, Tampere

Karhapää Teemu Tapani

Koivistoinen Juha Samuli, Sodankylä

Laatikainen Lauri Tapio, Helsinki

Leisti Topi Leo Kalevi, Hyvinkää

Lindqvist Thomas Christopher Johan, Kolari

Mäkinen Ilkka Olavi, Espoo

Nilsen Claes Mikko, Espoo

Niskasaari Arttu Ilmari, Helsinki

Pietilä Mikko Juhani, Turku

Pyyhtiä Lauri Pekka, Hausjärvi

Ranta Kari Kristian, Turku

Rosten Esa Tapio, Naantali

Salomaa Kuisma Kalervo, Espoo

Suhonen Sami Johannes, Lempäälä

Suomi-Kuusela Elisa Laura Aleksandra, Lieto

Valli Emma Martta Amanda, Tampere

Wikström Mikko Johannes, Salo

Lääkintäyliluutnantiksi:

Handolin Lauri Esko, Hyvinkää

Savikkomaa Mikko Johannes, Kuopio

Teknikkoyliluutnantiksi:

Nykänen Petri Tapio, Akaa

Luutnantiksi:

Aalto Kalle Antero, Juupajoki

Ahola Markus Eemil, Vantaa

Ahvenlampi Kimmo Markus, Helsinki

Airaksinen Iain Tarmo, Espoo

Ala-Porkkunen Joona Ilmari, Jyväskylä

Alatalo Arttu Aleksi, Espoo

Artismaa Aino Orvokki, Espoo

Arvilommi Matias Osmo Juhani, Hamina

Aulaskari Ismo Matti Ilmari, Järvenpää

Auttila Jussi-Joonas, Tampere

Berg Tommi Markus, Lahti

Bergman Aki Samuli, Rovaniemi

Bäcklund Matti Tapio, Lapua

Cacciatore Roberto Carlo Giovanni, Helsinki

Clewer Sampo Aku Matias, Tampere

Cusell Henry Daniel, Espoo

Eerikäinen Maria-Elisa Anniina, Vantaa

Einola Alvari Iivo, Tampere

Ek Patrik Samuel, Jyväskylä

Enqvist Andreas Karl Erik, Kumlinge

Eronen Topi Ville Juhani, Helsinki

Eteläaho Jesse Martti Matias, Turku

Etelämäki Raul, Helsinki

Friman Väinö Eemeli Mikael, Lappeenranta

Glas Martin Andreas, Hyvinkää

Grünthal Lauri Emil Villem, Helsinki

Haapala Ari Antero, Outokumpu

Haapanen Elmo Olavi, Järvenpää

Haapaniemi Sami Juhani, Turku

Hakavuori Henri Olavi, Lempäälä

Hakoneva Tero Kristian, Oulu

Halttunen Aleksi Johannes Tapio, Helsinki

Hautamäki Jenni Matleena, Jokioinen

Heikinheimo Mikael Aleksi, Vantaa

Heikkilä Joni Valtteri, Vantaa

Heino Jani Petteri, Rauma

Heino Joonas Petteri, Vantaa

Heinonen Teijo Henry Tapio, Ikaalinen

Heiskanen Jarkko Tuomas, Turku

Helanterä Henri Osmo Immanuel, Tampere

Helkama Paavo Rafael, Espoo

Helve Henri Väinö Juhani, Tampere

Hemminki Leevi Antero, Tampere

Herrala Jonne Valtteri, Tornio

Hiekka Sampo Lauri, Espoo

Hietanen Mikael Valtteri, Helsinki

Himanen Joel Justus Kalevi, Espoo

Hintsala Reima, Joensuu

Hirvasniemi Mika Juhani, Kempele

Hirvelä Harri Tapani, Rovaniemi

Hirvonen Tomi Reino Juhani, Suonenjoki

Hovi Sakari Henrikki, Tampere

Huhtala Ville-Valtteri, Helsinki

Hurinki Sami Iiro Mikael, Tampere

Hurme Antti Tapio, Vantaa

Hurmola Jaakko Jukka Ilmari, Helsinki

Hurtig Maunu Tapani, Rovaniemi

Hurttila Lasse Tapio Mikael, Turku

Hämeenniemi Joonas Juha Petteri, Tampere

Hämäläinen Niklas Heikki Juhani, Tampere

Härkönen Aki Tapani, Suomussalmi

Isotupa Olli Nestori, Helsinki

Itämäki Jooa Casper Alexander, Joensuu

Itävuori Jesse Santeri, Teuva

Jaakkola Antti Johannes, Turku

Jaatinen Juho Markku Tapio, Turku

Jalo Topias Oskari, Helsinki

Jantunen Jere Jalmari, Lemi

Jaskari Jussimatti, Kuopio

Joensuu Eero Ilari, Kuopio

Jokinen Joel Ilmari, Nokia

Jokinen Pasi Juhani, Helsinki

Joutsenlahti Otto Santeri, Vantaa

Juntunen Ossi Veikko, Tampere

Juola Hannu Tapani, Rovaniemi

Järvinen Aki Petteri, Raisio

Kaave Kari Juhani, Inari

Kalliomaa Antti Mikael, Lahti

Kananen Jesse Julius, Tampere

Kananoja Aleksi Ville Hermanni, Kurikka

Kanasuo Samu Eetu Ilmari, Espoo

Kangas Jyry Jaakko Juhani, Vaasa

Kankaanpää Aku Johannes, Nokia

Kannonlahti Janne Tapio, Kurikka

Karanta Johannes Valdemar, Kuopio

Kareno Justus Anterkusti, Seinäjoki

Karppi Ville Waltteri, Turku

Kaunisto Johanna Marjut, Kuopio

Kauppila Pertti Kaarlo Juhani, Ulvila

Kauppinen Eero Juho, Tampere

Kautonen Niko Petteri, Tampere

Keihänen Osku Mikael, Tampere

Keloneva Atte Veli, Oulu

Kemppe Teemu Kullervo Frans, Liminka

Ketola Janne Matti, Hollola

Kiiskinen Niko Petteri, Kotka

Kinnunen Pekka Johannes, Hattula

Kivinummi Minni-Maari, Helsinki

Kiviranta Antti Jussi Petteri, Lappeenranta

Kohtala Saku-Severi, Turku

Koistinen Kai Kalevi, Sipoo

Koistinen Kalle Antero, Tampere

Koivisto Jukka-Pekka Juhani, Oripää

Koivisto Lassi Hermanni, Seinäjoki

Koivunen Sakari Matias, Sipoo

Konttila Osku Viljami, Turku

Koota Sanna-Maria Katariina, Hämeenkyrö

Kopsa Joel Antero, Vantaa

Korhonen Antti Kristian, Rovaniemi

Korhonen Henry Kristian Aleksanteri, Helsinki

Korhonen Petri Jarmo Samuli, Tervo

Korhonen Sami Antti Juhani, Kouvola

Kormano Aki Petteri, Seinäjoki

Korppinen Hannu Olavi, Pirkkala

Koskela Ville Jaakko Topias, Espoo

Kosonen Kalle Erkki Tuomas, Savonlinna

Kosonen Kimmo Sakari, Lahti

Kostamo Visa Aleksi, Järvenpää

Koukonen Juho Henrik, Lahti

Kovanen Olli Artturi, Helsinki

Kovanen Oskari Timo-Pekka, Tampere

Kuhlman Mikael Tapio, Lieto

Kuisma Juho Erik, Lahti

Kuitula Arttu Eliel, Rauma

Kujala Juha Matias, Kokkola

Kuokkanen Fredrik Olavi, Tampere

Kuparinen Henri Mikael, Kuopio

Kupiainen Matti Valtteri, Tampere

Kykkänen Aleksi Heikki Johannes, Oulu

Kättö Joel Heikki Aladar, Helsinki

Könönen Teemu Sakari, Riihimäki

Köymäri Lari Mikael, Helsinki

Laakso Aarni Heikki Tapani, Turku

Laamanen Henri Juhani Laukaa

Laine Mari Susanna, Järvenpää

Laine Toni Mikael, Turku

Laitinen Ismo Eino Antero, Nokia

Laitinen Janne Tapani Kristian, Kuopio

Laito Joonas Aukusti, Helsinki

Lammi Mika Matias, Evijärvi

Lamminaho Olli Matias, Kuopio

Lampovaara Teemu Olavi, Järvenpää

Larikka Tommi Petteri, Kaarina

Lehikoinen Joonas Antero, Tuusula

Lehtinen Aki Olavi, Turku

Lehtiranta Tero Tuukka Tapio, Helsinki

Leino Artturi Juho, Turku

Leppänen Antti Iisakki, Jyväskylä

Leppänen Pertti Juhani, Liperi

Leväinen Roosa Maria, Rovaniemi

Lietzén Jesse Veikko, Tampere

Liimatainen Antti Johannes, Jyväskylä

Lindqvist Anssi Veikko, Järvenpää

Lohela Jesse Juha Kristian, Oulu

Lohi Markku Tapani, Helsinki

Luoma-aho Antti-Jussi, Oulu

Luomalahti Samuli Henrik, Ylöjärvi

Lång Ossi Henrik, Helsinki

Mahkonen Marko Kalevi, Akaa

Malinen Taro Pekka Petteri, Nokia

Manninen Hannu Kalevi, Vihti

Marjamäki Joona Aleksi, Jyväskylä

Marseglia Andrea Rikhard, Hyvinkää

Marttala Matti Jaakko, Helsinki

Marttila Jesse Mikael, Pori

Mattila Juho Tuomas, Helsinki

Mattila Karri Eemeli, Turku

Mattsson Jussi Otto Matias, Espoo

Maunula Veera Karoliina, Kaarina

Mehtälä Juha Tapani, Järvenpää

Merla Tommi Veli, Turku

Miettinen Jukka Ilmari, Juuka

Miettinen Vesa Vihtori, Siilinjärvi

Miettunen Mari Johanna Taivalkoski

Moilanen Tomi Kristian, Kuopio

Molander Olli Gösta Martti, Jyväskylä

Mononen Markku Eemeli, Joensuu

Moorrees Linda Kristiina, Joensuu

Muhonen Jukka Petteri, Espoo

Muiniekka Daniel Miika Samuel, Lahti

Mustonen Marko Juhani Kittilä

Mutanen Timo-Pekka, Joensuu

Myllyaho Niila Pellervo, Jyväskylä

Mäkelä Konsta Onni Mikael, Tampere

Mämmi Matti Tapio, Rovaniemi

Mäntyniemi Tapio Heikki, Helsinki

Mäntyvaara Timo Tapio, Oulu

Nahkuri Ville Tuomas, Espoo

Nenola Seppo Juhani, Rovaniemi

Niemelin Vesa-Ville, Oulu

Niinistö Juho Tenho Tapio, Salo

Niiranen Mikko Juhani, Kuopio

Niittyaho Mikko Teppo Johannes, Lahti

Nissilä Antti Aleksi, Tampere

Nissinen Ari Sakari, Vesilahti

Nivala Aleksi Olli Johannes, Oulu

Nukarinen Jussi Juhani, Seinäjoki

Nurminen Valtteri Petri Tapio, Tampere

Nuutinen Mika Markku Samuli, Kontiolahti

Nuuttila Eemil Otto Oliver, Rovaniemi

Nyberg Jimmy Johannes, Tampere

Närhi Sami Mikael, Tampere

Näsi Otto Aulis Ilmari, Hämeenlinna

Ojala Janne Sakari, Espoo

Ojala Jarno Tapio, Joensuu

Ojala Markku Sakari, Oulu

Ojanen Heikki Mikael, Lempäälä

Okkonen Mikko Kalevi, Rauma

Oksanen Mikko Tapio, Pirkkala

Paalanen Jere Matias, Oulu

Paananen Valtteri Jalmari, Kempele

Paananen Ville Kalervo, Vantaa

Paasikivi Oskari Mortimer, Helsinki

Paasimaa Roni Jasi Sakari, Helsinki

Paattimäki Antti Henry Santeri, Pori

Paavilainen Niina Iida Maria, Mikkeli

Paija Jari Tapio, Hämeenlinna

Pakarinen Ilari Onni Verneri, Tampere

Pakarinen Riku Ensio, Ulvila

Palander Samu Petteri, Kauhajoki

Palmroth Kurt Olavi, Hämeenlinna

Pannimaa Henri Kristian, Tampere

Pekkanen Antti Johannes Kustaa, Tampere

Pekkola Jani Juhani Äänekoski

Peltola Lassi Juhani, Lohja

Peltomäki Valtteri Johannes, Helsinki

Pesola Mikael Ilmari, Helsinki

Pesonen Pasi Petteri, Vantaa

Petäjä Jesse Jesperi, Kokkola

Petäjäaho Kalle Aleksi, Espoo

Peura Otto Juhani, Jyväskylä

Pietarila Juhani Tatu Henrikki, Helsinki

Pietarinen Olli-Pekka Juhani, Kangasala

Pietilä Sampsa Aslak

Piili Olli Artturi, Turku

Piili Ville Akseli, Turku

Piippo Jani Valtteri Olavi, Helsinki

Piironen Tomi Juhani, Riihimäki

Pimiä Juho-Matti, Savonlinna

Pirinen Janita Irene, Vantaa

Pironetti Mikael Martin Alfredo, Jyväskylä

Pitkäkoski Antti Veli Martti, Sastamala

Pokki Henrik Aleksanteri, Tampere

Prami Jari Juhani

Pulkkanen Aleksi Mikael, Tampere

Puranen Eetu Tapani, Hyvinkää

Purmonen Jarno Simo Tapio, Joensuu

Pörsti Marko Pauli Johannes, Tampere

Pötsönen Mikko Johannes, Iisalmi

Raappana Pasi Tapani, Tuusula

Raevuori Petri Antero, Helsinki

Rajamäki Lauri Eemeli, Tampere

Ranta Ronalynn Emma, Vantaa

Rantala Arttu Werneri, Kangasala

Rantala Lauri Aleksi, Siilinjärvi

Rantanen Asko Joonas, Helsinki

Rantanen Juho Tapio, Asikkala

Rantasaari Janne Matias, Turku

Rapo Roope Mikael, Vaasa

Rautiainen Lauri Samuli, Hyvinkää

Rautiola Anton Matias, Turku

Rautiola Juhana Aarni Kaleva, Ulkomaat

Rautkivi Matti Henrikki, Espoo

Riepponen Jukka Tapani, Rauma

Riitamo Tomi Fredrik Anton, Pihtipudas

Rimpiläinen Heikki Valtteri, Kontiolahti

Ristimäki Hannu Antero, Kaarina

Ritakorpi Matias Timo Petteri, Rauma

Roininen Tommi Tuomas, Lempäälä

Rokka Isto Tapani, Tampere

Romo Jasu Timo Taneli, Jyväskylä

Roponen Juho Olavi, Espoo

Rouhiainen Joonas Iivari, Helsinki

Ruokolainen Tero Jaakko Juhani, Tampere

Ruuhonen Kai Topias, Oulu

Ryysy Rieti Abel Aleksi, Helsinki

Rättö Jani Petteri Kaarina

Röppänen Kimmo Pekka Sakari, Vantaa

Saarinen Kasper Otso Henrik, Lahti

Saarnisaari Arttu Santeri, Espoo

Salmi Karri Kristian, Turku

Salmia Timo Sakari, Hämeenlinna

Salminen Ville Kalevi, Uusikaupunki

Salo Marko Petri Antero, Valkeakoski

Salo Mauri Juho Mikko, Jyväskylä

Salo Tuomas Juhani, Lappeenranta

Salomaa Henri Juhani, Espoo

Salovaara Lauri Severi, Lahti

Savela Aki Petteri, Jyväskylä

Savelius Aleksi Samuel, Tampere

Savenius Noora Eveliina, Kouvola

Schöning Oskari Kalle Benjamin, Akaa

Seppälä Tomi Svantte Topias, Lempäälä

Sihvola Sampsa Tapio, Helsinki

Siponen Ossi Johannes, Espoo

Sjöberg Robin Julius Alexander, Helsinki

Smeds Sami Kristian, Ylöjärvi

Starczewski Mika Leopold, Helsinki

Strander Rosa Maria Sakariina, Mäntsälä

Strömberg Topias Emil Johannes, Tampere

Sundqvist Tom Bo Martin, Espoo

Suortti Simo Aleksi, Tampere

Särmö Jesse Kustaa, Helsinki

Taavitsainen Totte Juho Rurik, Helsinki

Takala Tapio Antero Elias, Vantaa

Takkula Petri Mikael, Seinäjoki

Tamminen Jarno Antero, Helsinki

Tanttula Kimmo Petteri, Jyväskylä

Taskinen Vesa Mikael, Helsinki

Tehikari Olli Juhani, Helsinki

Telkkä Tuomas Taneli, Helsinki

Tiinonen Andres, Espoo

Tikkanen Ari Juhani, Kuopio

Tikkanen Erkka Eemeli, Tampere

Tiusanen Esa Timo Kristian, Helsinki

Tohmo Antti Aukusti, Kotka

Tolonen Riika Rosaliina, Suomussalmi

Tuominen Panu Antero, Helsinki

Tuominiemi Rami Juhani, Kangasala

Turkki Harri Tapani, Tuusula

Turpeinen Juha-Matti, Oulu

Turunen Mikko Petteri, Jyväskylä

Tuukkanen Markus Pietari, Raahe

Tuulari Ilpo Artur, Mäntyharju

Tuunainen Jarkko Juhani, Vantaa

Tyyskä Hannu Juhani, Espoo

Uusmaa Tom Julius, Espoo

Vaheri Olli Aleksi, Tampere

Vainioranta Mika Lauri Kristian

Vaismaa Kalle Matias, Pälkäne

Walkeajärvi Elias Antero, Äänekoski

Valling Simo Antti Petteri, Polvijärvi

Varakas Saku Oskari, Kuopio

Varis Nikke Oskari, Tampere

Varjokallio Matti Aleksi, Helsinki

Vatanen Mika Matti Juhani, Joensuu

Veijonen Juuso Petteri, Helsinki

Veltheim Sara Julia, Helsinki

Verhe Titus Johannes, Helsinki

Westerlund Toni Antero, Rovaniemi

Viik Maria Carolin, Valkeakoski

Viirto Tuomas Raimo Tapio, Espoo

Vikstedt Panu Petteri, Oulu

Virolainen Jaakko Juhani, Pirkkala

Virtanen Riku Valtteri, Tampere

Virtaoja Oskari, Espoo

Voutilainen Kimmo Olavi, Helsinki

Voutilainen Olli Antti, Hämeenlinna

Vuorela Ilkka Mikael, Laitila

Vuorinen Simo Matti Tapani, Kouvola

Välimäki Reima Sampsa Mikael, Turku

Vänni Visa Kristian, Tampere

Väre Konsta Ville Tapio, Tampere

Vätti Saku Antti Seponpoika, Säkylä

Ylipelkonen Samuli Johannes, Kauhava

Yli-Rahnasto Tuomas Aki Tapio, Vaasa

Ånäs Anders Karl-Vilhelm, Helsinki

Luutnantiksi (ME):

Aaltonen Lauri Oiva Ilmari, Helsinki

Aldén Atle Johannes, Helsinki

Auvinen Dani Aleksi, Espoo

Backlund Jonas Leif Erik, Vaasa

Elfving Henrik Mikael, Lieto

Grönqvist Joni Andreas, Helsinki

Gästgifvars Kristian Emil, Helsinki

Haglund Tim Robinson, Helsinki

Heinonen Tommi Julius, Kaarina

Helokoski Juha Pekka, Kaarina

Himanen Paula Johanna, Helsinki

Hyvönen Valtteri Johannes, Espoo

Johto Hannu Lauri Juhani, Espoo

Kåll Dennis Sebastian, Espoo

Lehtinen Eetu Petteri, Turku

Leppäkoski Saana Erika, Turku

Liukkonen Jukka Tapani, Kaarina

Mäkinen Olli Tapio, Espoo

Nyman Carl Filip, Porvoo

Pajusalo Janne Matias, Espoo

Palmgren Tobias Alexander Stensson, Helsinki

Puhakka Robert Kristian, Helsinki

Rautava Kalle Seppo Kalervo, Turku

Rauvola Mikko Olavi, Turku

Saarinen Kasperi Eetu Johannes, Salo

Salmelainen Pauli Yrjö Tapani, Masku

Saloranta Tomi Asko, Helsinki

Seppänen Arthur Sebastian, Helsinki

Stenbäck Max Leo Kasper, Helsinki

Sundell Zacharias Simon Erik, Helsinki

Sweins Matts Andreas Zacharias, Turku

Tuominen Lasse Kalevi, Helsinki

Uusikartano Jarmo Matti Juhani, Laitila

Valakari Ville-Matti Johannes, Ulkomaat

Wallasvaara Ville Richard, Kauniainen

Viertola Antti Johannes, Oulu

Virolainen Tuukka Heikki Samuli, Vantaa

Vuori Santeri Matias, Turku

Yrjans Jonas Lars Gustav, Närpiö.