Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Forssan yhteislyseon Ulrika Widén vaikuttaa vaikka Espanjan vuoristosta käsin – Forssalainen aktiivi jatkaa Liinu Torkkelin viitoittamalla polulla

Forssalainen Ulrika Widén valittiin viikonloppuna Suomen Lukiolaisten Liiton hallitukseen. Liinu Torkkel on samassa tehtävässä päässyt muun muassa tapaamaan merkittäviä vaikuttajia.

Forssalla on jatkossakin edustus lukiolaisten valtakunnallisessa järjestössä, sillä yhteislyseon opiskelija Ulrika Widén valittiin Suomen Lukiolaisten Liiton liittohallitukseen sunnuntaina Seinäjoella. Kuluvana vuonna Widén on toiminut Suomen Lukiolaisten Liiton Hämeen piirin puheenjohtajana. Widén ehti jo ajatella, että kun hän painaa joulukuussa ylioppilaslakin päähänsä, samalla hän jättää vaikutustyön lukiolaisjärjestössä.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.