Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Ville Virtanen nähdään forssalaisen tätinsä kanssa Elokapinan lyhytelokuvassa – "Kysymys, mitä mä voin antaa, synnyttää elämää"

Suosittu näyttelijä kävi katsomassa, miten tekstiilitaiteilija Ulla Nummikosken suojelema Kurkisuon alue voi vuonna 2025. Tädillä on järjestön toimintaan kehitysehdotuskin ja se liittyy nimeen.

Forssalainen tekstiilitaiteilija Ulla Nummikoski on elänyt pitkän elämän. Vuonna 1931 syntyneen Nummikosken matkan varrelle on mahtunut kaikenlaista, mutta persoonaan on kytkeytynyt aina vahvasti oman kulttuuriperinnön arvostaminen ja sen puolesta puhuminen.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.